Skip to content Skip to footer

Sklep zoologiczny – online czy stacjonarny?

Każdy właściciel zwierzęcia odwiedza co jakiś czas sklep zoologiczny. Zaopatruje się tam w karmę i inne niezbędne akcesoria, a same zakupy potrafią być dużą przyjemnością, bo kupuje się przecież dla najlepszych przyjaciół. Na co zwrócić uwagę przy wyborze sklepu?

Różnorodny asortyment


Szukając dobrego sklepu zoologicznego, warto zwrócić uwagę na asortyment. Duża różnorodność produktów od dobrych producentów na pewno świadczy o tym, że właściciel sklepu wie sporo o zwierzętach, lubi je i chce zapewnić im wszystko, co najlepsze.


Najczęściej kupowanym produktem jest karma. W dobrym sklepie zoologicznym będzie dostępna nie tylko karma podstawowa, ale także specjalistyczna, np. weterynaryjna czy dla zwierzęcych dzieci. Przy kupnie karmy warto zwrócić uwagę na termin przydatności do spożycia.

Sprawna i kompetentna obsługa


Dobry sklep zoologiczny powinien mieć profesjonalny personel. Sprzedawcy muszą wiedzieć sporo nie tylko o towarze, który sprzedają, ale także o zwierzętach, dla których te artykuły są przeznaczone. Klient zwykle ma sporo pytań, więc personel powinien mu wyjaśnić, dlaczego akurat ten drapak dla kota będzie lepszy albo czemu lepiej wybrać dla małego psa karmę od tego, a nie innego producenta.


Przy zakupach w sklepie internetowym klient liczy, że jego zamówienie zostanie szybko zrealizowane. Odległe terminy wysyłki mogą skutecznie zniechęcić klientów do korzystania z usług takiego sklepu.
W sklepie stacjonarnym może się zdarzyć brak jakiegoś produktu. Dobry sprzedawca powinien szybko go sprowadzić.

Sklep internetowy czy stacjonarny?


Klienci mają dziś do wyboru tradycyjne sklepy stacjonarne i sklepy online. Wiele osób wybiera sklepy stacjonarne. Można w nich porozmawiać ze sprzedawcami, zapytać o wiele rzeczy, poradzić się. Przy okazji obejrzeć nowości czy zwierzęta. Takie sklepy uwielbiają też dzieci, bo mogą zobaczyć rybki, ptaszki, szczury czy króliki. Główną wadą sklepów stacjonarnych są określone godziny otwarcia.


Zakupy w internetowych sklepach zoologicznych można robić bez względu na porę dnia. Można spokojnie usiąść wieczorem, przejrzeć produkty i zamówić wybrane. Coraz więcej sklepów oferuje możliwość rozmów przez internetowe komunikatory, co pozwala zadać szczegółowe pytania. Wadą takich sklepów jest brak bezpośredniego obejrzenia przedmiotu. Bardziej skomplikowana jest także wymiana np. szelek dla psa, gdy okażą się za małe lub za duże.

Leave a comment

0.0/5