Skip to content Skip to footer

Jak utworzyć biuro w stylu industrialnym?

W stylu industrialnym widać silną inspirację wyglądem starych fabryk i opuszczonych budynków przemysłowych, jednakże jego uwspółcześniona wersja ma w sobie dodatkowo sporo ergonomii, funkcjonalności i nowoczesnego wydźwięku. Wykorzystanie tych koncepcji w aranżacji biura to sposób na kreację wnętrza, w którym praca będzie i efektywna, i przyjemna.

1 – kolorystyka w stylu industrialnym

Zanim jednak zacznie się dobierać do wnętrza poszczególne elementy, takie jak ścianki szklane loftowe czy też bajeranckie lampy o formie niemalże gołych żarówek, warto określić dokładnie paletę barw, na której będzie się potem pracować.

Aranżacje w stylu industrialnym zawsze zostają zdominowane przez trzy podstawowe dla nich barwy. Są to kolejno: biel, czerń oraz szarość.

Stosunkowo monochromatyczna baza aż prosi się o chociażby jeden mocniejszy kolorystyczny akcent. Może to być np. ceglana czerwień lub pomarańcz. Bardziej żywych kolorów zaleca się używać głównie w dodatkach.

2 – surowe proste tworzywa

Poprzez zastosowanie niższych ścianek szklanych loftowych można wydzielić poszczególne stanowiska pracownicze. Takie ścianki działowe często tworzone są również z płyt kartonowo-gipsowych.

Szkło jest jak najbardziej wskazane, zwłaszcza w biurowych przestrzeniach, albowiem pięknie powiększa ono optycznie wnętrza, w ogóle ich nie przytłacza i daje ogrom możliwości aranżacyjnych. Cudownie łączy się też z drewnem i cięższymi tworzywami sztucznymi, tak często używanymi w stylu industrialnym.

Nie ma bowiem lepszego materiału dla industrialnych aranżacji od czystego drewna. Wykonane z niego biurka, szafy, komody i stoły powinny tworzyć podstawę biurowej aranżacji, do której potem będzie się już dodawać czy to ścianki szklane loftowe, czy to metalowe dodatki.

3 – wygląd łączony z ergonomią

Skoro nawet niepozornym ściankom szklanym loftowym nie można odmówić funkcjonalności, tej cechy należy oczekiwać od każdego, najmniejszego nawet elementu, który tylko trafi do industrialnego biura.

Nowoczesny wygląd i ciekawy charakter muszą iść w parze z wysoką jakością wykonania oraz ergonomią. W roli dodatków warto wykorzystać to, co i tak chce się umieścić w biurze, czyli np. biurowe mniejsze lampki bądź akcesoria przeznaczone do segregacji.

Biuro w stylu industrialnym ma być miejscem przyjaznym pracownikom. Należy wytworzyć w nim taką atmosferę, która będzie sprzyjać realizacji nawet tych cięższych zadań.

Leave a comment

0.0/5