Skip to content Skip to footer

Zastosowanie wiertarek słupowych

Praca w różnego rodzaju warsztatach wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń – tylko wtedy przebiega sprawnie i szybko, a ponadto nie przynosi strat w postaci zniszczonego materiału. Wyjątkowo trudna jest praca nad metalem czy szkłem – w takich sytuacjach stosuje się wiertarkę słupową. Co to za urządzenie?

Praca z wiertarką słupową

Wiertarki słupowe to specjalistyczne urządzenia, które służą przede wszystkim do obróbki takich materiałów jak metal, szkło czy tworzywa sztuczne. Umożliwiają wiercenie, przewiercanie, rozwiercanie i gwintowanie. Można z nimi pracować zarówno na dużych, jak i małych elementach. Jako że tego rodzaju materiały są trudne w obróbce, to należy również dobrać wiertarkę adekwatnie do potrzeb danego materiału.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje wiertarek słupowych i mogą one różnić się pod kilkoma względami, ale każda z nich umożliwia nie tylko pracę jednostkową, ale również całymi seriami, dzięki czemu usprawniają i przyspieszają etapy produkcji elementów z metalu czy szkła.

Rodzaje wiertarek słupowych

Aby wiertarka słupowa była wydajna i precyzyjna, to koniecznie należy odpowiednio dobrać ją pod względem parametrów. Wiertarki słupowe mogą przede wszystkim różnić się swoją mocą, co ma przełożenie na obróbkę różnej twardości materiałów.

Słupowe wiertarki mogą także różnić się pod względem swojej prędkości obrotowej. Im szerszy zakres obrotów w urządzeniu, tym większe daje możliwości dla wiercenia w różnych materiałach, nawet tych wyjątkowo twardych.

Przy wyborze tego rodzaju wiertarki warto także zwrócić uwagę na jej maksymalną średnicę wiercenia. Tylko odpowiednio dobrane pod względem parametrów urządzenie gwarantuje sprawną, precyzyjną oraz wydajną pracę w warsztacie.

Gdzie stosuje się tego rodzaju wiertarki?

Wiertarki słupowe to urządzenia, które mają zastosowanie przede wszystkim w różnego rodzaju warsztatach, w których odbywa się obróbka takich materiałów jak metal czy szkło.

Ponadto urządzenia te mogą być również stosowane w warunkach domowych, gdy zachodzi taka potrzeba na przykład w przydomowym warsztacie. Oczywiście nie trzeba wtedy inwestować w najdroższe z dostępnych urządzeń – tańsze warianty również mogą dobrze pełnić swoją rolę, o ile będziemy stosować je zgodnie z przeznaczeniem.

Wiertarki słupowe znajdziesz w ofercie TOP Poręba

Leave a comment

0.0/5