Średnio w wieku 40 lat dochodzi do utraty napięcia skóry w dolnej części twarzy. Grawitacja działa, a gdy zostanie połączona z nadwagą lub otyłością i ogólnie rzecz biorąc niezdrowym trybem życia, efektem tej mieszanki może stać się drugi podbródek. Jak się go pozbyć? Korektę podbródka zapewniają nici liftingujące. A co warto o nich wiedzieć?
Co to właściwie jest?
Nici liftingujące nie stanowią wyłącznie jednej odmiany narzędzia, albowiem tworzą całą grupę narzędzi o zróżnicowanych właściwościach i zastosowaniach. Korekta podbródka możliwa jest tylko przy wyborze właściwej ich odmiany oraz odpowiednim ulokowaniu jej pod skórą.
Nici to swego rodzaju rusztowanie dla twarzy, złożone ze specjalnie opracowanego układu licznych mikrowypustów, które odpowiadają za ich prawidłowe działanie. To właśnie dzięki tym wypustom nici mogą zostać zamontowane pod skórą oraz przesuwane. Ważna jest także ich długość, albowiem od niej zależy to, czy będą one komfortowe i niewyczuwalne dla noszącej je osoby.
Jak wygląda zabieg?
Korektę podbródka nićmi liftingującymi rozpoczyna się od aplikacji środka znieczulającego, zwykle środka działającego miejscowo, który ma uniewrażliwić dolną część twarzy. Samo wprowadzenie znieczulenia w ogóle nie boli, a dzięki niemu zabieg staje się w pełni komfortowy dla pacjenta, albowiem nie wywołuje on żadnych nieprzyjemnych doznań.
Gdy wybrana część twarzy zostanie już znieczulona, lekarz medycyny estetycznej przechodzi do wprowadzania wybranych wcześniej nici liftingujących. Przeważnie, gdy celem jest korekta podbródka, są one prowadzone od jednego ucha do drugiego, co zapewnia skórze twarzy specjalne rusztowanie, na którym skóra może idealnie się podtrzymać.
Ile trwa gojenie się ran?
W zależności od metody przeprowadzania zabiegu oraz tego, z jakiego materiału zostaną wykonane aplikowane nici, nieco inaczej może wyglądać okres rekonwalescencji. Przeważnie trwa on jednak mniej więcej jeden tydzień. Skóra i ogólnie rzecz biorąc cały organizm potrzebują tych kilku dni do pełnej regeneracji.
Zaleca się jednak, by po przeprowadzonej korekcie podbródka najlepiej przez kilka tygodni unikać intensywnego wysiłku fizycznego, nadmiernej stymulacji mięśni mimicznych oraz korzystania z sauny i masażu. Przestrzeganie tych zaleceń umożliwi szybszą regenerację.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki