Skip to content Skip to footer

Rodzaje masek do snorkelingu

Snorkeling to sport, który jest odmianą nurkowania. Pozwala on na podziwianie świata podwodnego na niewielkich głębokościach. Przy tej aktywności nie jest wymagana umiejętność pływania, ponieważ snorkeling uprawia się bez wspomagania lub przy pomocy deski, rękawków do pływania itp. Potrzebny natomiast będzie podstawowy sprzęt, taki jak maska, płetwy.

Na czym polega snorkeling?

Sport ten polega na swobodnym unoszeniu się na wodzie i obserwowaniu dna zbiornika. Swobodną obserwację umożliwiają specjalne maski z fajką. Dzięki nim można swobodnie oddychać, bez konieczności wynurzania się i zaczerpywania oddechu.
Rafy koralowe, wszelkie rybki, żyjątka i wiele innych rzeczy można zaobserwować uprawiając snorkeling. Dobrze mieć przy sobie wodoodporny aparat fotograficzny, który umożliwi zrobienie zdjęć na pamiątkę.

Jakie są rodzaje masek do snorkelingu?

Maska do snorkelingu pełnotwarzowa, z fajką to bardzo chętnie wybierany model. Wraz z fajką tworzy całość, którą zakłada się na twarz w ten sposób, że fajka jest na środku głowy. Maska ta jest bardzo prosta w obsłudze, nie wymaga regulowania czy też ułożenia rurki służącej do oddychania. Ten model polecany jest osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem.
Klasyczna maska do snorkelingu z fajką zakrywa twarz i oczy, a także nos. Posiada rurkę, którą montuje się z prawej, albo lewej strony głowy do opaski z silikonu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maski do snorkelingu?

Maska ta powinna być przede wszystkim dobrze dopasowana do twarzy. Nie może być luźna ani opadać. Poza tym bardzo ważny jest kąt widzenia, a im jest szerszy, tym lepiej. Powinno być to najważniejsze kryterium przy wyborze.
Bardzo ważny jest także kołnierz maski. Powinien on swobodnie przepuszczać światło. Kołnierz może być przezroczysty, biały, albo czarny. Najpopularniejszy jest ten jasny, natomiast czarny jest najtrwalszy i nie żółknie pod wpływem światła.
Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie, jest parowanie maski. Najnowsze jej modele mają wbudowane specjalne systemy wymiany powietrza. Ich działanie polega na tym, że powietrze zaciągane od góry, poprzez fajkę, wydmuchiwane jest poprzez specjalny zaworek znajdujący się w okolicy ust.

Maski do snorkelingu znajdziesz w ofercie divezone.pl

Leave a comment

0.0/5