Skip to content Skip to footer

Pomysły na wykorzystanie stempli do laku

Stemple do laku zyskują na popularności, tymczasem wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele zastosowań mają. W dawnych czasach stemple były wykorzystywane do ochrony korespondencji i uwierzytelniania nadawcy. Dzisiaj niekoniecznie stempel do laku musi mieć aż tak „poważne” zastosowanie, ale z pewnością przyda się w wielu firmach a także do zastosowań prywatnych.

Jak działa stempel do laku?


Do wykonania ozdobnej pieczęci potrzebny jest lak, stempel oraz źródło ciepła. Lak jest dostępny w formie granulek lub lasek. Użycie lasek jest prostsze, gdyż posiadają one knot, który wystarczy podpalić. Następnie laskę należy przechylić oraz chwilę odczekać, aż krople spłyną na ozdabiany przedmiot w dostatecznej ilości. Jeżeli używamy laku w postaci granulek musimy użyć specjalnej łyżki lub przeznaczonego do tego pistoletu. Lak należy rozpuścić np. trzymając łyżkę nad źródłem ciepła.
Gdy płynny lak znajduje się w miejscu na którym chcemy stworzyć pieczęć, wystarczy przyłożyć stempel na około pół minuty. Można go uprzednio schłodzić w lodówce lub na chwilę włożyć do zamrażarki. W zależności od zastosowanego laku, jego rozmiaru oraz stopnia skomplikowania wzoru na naszym stemplu należy odczekać od 20 do 50 minut aż pieczęć odpowiednio mocno stężeje. Pamiętajmy, aby nie ściągać stempla zbyt szybko, gdyż wtedy łatwo o ukruszenie lub rozmazanie pieczęci.

Gdzie można wykorzystać stempel do laku?


Zaproszenia ślubne przyozdobione stemplem do laku są wyjątkowo eleganckie oraz intrygujące. Ten sposób ozdabiania staje się coraz popularniejszy, a przy tym nie musimy się obawiać, że popadniemy w banał, gdyż to od naszej pomysłowości zależy jaki wzór stempla przygotujemy oraz jak go wkomponujemy graficznie w całość.
Stemple do laku są również doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy podkreślić unikatowość i wysoką jakość naszego produktu. W ten sposób producenci decydują się na przyozdabianie słoików na miód bądź butelek ekskluzywnych alkoholi. Warto pamiętać, że praktycznie każdy produkt możemy w ten sposób promować, gdyż nawet jeżeli sam wyrób nie do końca pozwala na umieszczenie na nim stempla, to przecież można w ten sposób przyozdobić opakowanie lub ulotkę informującą o cechach danego produktu.

Certyfikaty i dyplomy

Jeżeli w ramach naszej działalności poświadczamy nabyte umiejętności lub wiedzę emitując certyfikaty oraz dyplomy to te dokumenty przyozdobione odpowiednią pieczęcią nabierają większego prestiżu i wyglądają znacznie efektowniej.
Stemple do laku mogą nam pomóc przygotować plastyczną reprezentację naszych wspomnień, jeżeli pasjonujemy się scrapbookingiem. W ten sposób stworzymy również piękne i niezwykłe prezenty choinkowe, a także przy wszystkich innych okazjach.

Stempel do laku znajdziesz w ofercie Grawernia.pl

Leave a comment

0.0/5